//////

Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca na… Śląsku!?

Październik 13th, 2017
by admin

Śląsk raczej nie należy do rejonów atrakcyjnych turystycznie. Wręcz przeciwnie, Chorzów, Bytom, Ruda Śląska czy nawet Katowice wzbudzają pod tym względem negatywne skojarzenia. Warto mieć jednak świadomość, że i w tym województwie znajdziemy całą masę bardzo ciekawych miejsc.

I tak, do miejsc, które, będąc na Śląsku, warto odwiedzić, należy m. in.:

• Palmiarnia w Gliwicach, prezentująca kolekcję bardzo rzadkich roślin z innych kontynentów;
  • Radiostacja Gliwicka, będąca największym tego typu obiektem (tj. obiektem z drewna) na świecie i jednocześnie miejscem, od którego zaczęła się II wojna światowa (tzw. prowokacją gliwicką);
  • Świętochłowickie Muzeum Powstań Śląskich, zawierające wystawy poświęcone trzem słynnym powstaniom z okresu międzywojennego;
  • Jasna Góra, nazywana – słusznie zresztą – duchową stolicą Polski.

Inne, choć równie ważne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca na Śląsku to szlak zabytków związanych z techniką, ciągnący się przez całe województwo, liczne zabytkowe kopalnie (jak np. zabrzańska kopalnia Guido) czy tyski browar. Nie pozostaje więc nic, jak zwiedzić tę nieco zapomnianą pod względem turystycznym ziemię i przekonać się, jak wiele ma ona do zaproponowania.

Posted in Gdzie wypoczywać | Comments (0)